Skip to content

KOZA DĚREZA, TELESIK, KOLOBOK

REŽIE  Lucie Ingrová

HUDBA  Johan Kolínský j. h. a kol. Divadla Láska

KOSTÝMY A MASKY  kol. Divadla láska a  fundus Barrandov

PRODUKCE  #kulturunezastavis, Vít Neznal, Sveta Samoilyuk, kol. Divadla Láska

TEXTOVÉ KONZULTACE A PŘEKLAD  Marie Dubanevičová

HRAJÍ  Lucie Ingrová, Sarah Haváčová, Pavlína Müllerová j.h. *, Daniel Herman, Jan Hromádko j.h. *, Johan Kolínský j.h., Daniel Možnar *, František Širůček

 * v alternaci

Pohádkový triptych tradičních ukrajinských pohádek Kolobok, Koza Děreza, Telesik

Druhým projektem Divadla Láska je inscenace složená ze tří tradičních ukrajinských pohádek. Inscenace se hraje v ukrajinském jazyce a vznikla za účelem výjezdu do ukrajinských dětských domovů v zakarpatské oblasti. Na Ukrajinu jsme se rozhodli jet, protože věříme, že právě v době, kdy je stát ve válečném stavu, je kultura důležitější než kdy jindy, aby udržovala ducha obyvatelstva statečného a zároveň neodvracejícího se od života, a také aby dávala signál protivníkovi, že se mu nepodařilo zlomit jeho víru a naději.
V průběhu jednoho výjezdu jsme odehráli 8 představení pro 6 dětských domovů a pro uprchlický tábor. Diváky byly převážně děti pocházející původně z dětských domovů na východě, odkud byly nuceně převezeny na bezpečnější západ Ukrajiny kvůli hrozbě války.
Inscenaci hrajeme dál v ČR pro ukrajinské děti a brzy se chystáme zpět za slovenské hranice, abychom ji hráli blíže místům, kde je toho nejvíce třeba.

Představení se hraje v ukrajinštině.
Premiéra: 2. 7. 2022

GALERIE

KONTAKTY

Podpořit nás můžete skrze náš
transparentní účet: 2701687182/2010

Lucie Ingrová (umělecká ředitelka)

tel. +420 736 187 811
info@divadlolaska.cz

FCB  INST