Skip to content

  PROGRAM  O LÁSCE  LIDÉ  PROJEKTY  KONTAKTY

FCB  INST

CZENG   

Seznamte se s naším zamilovaným kolektivem

Lucie Ingrová

UMĚLECKÁ ŠÉFKA  Herečka a režisérka  Narodila se v Brně, absolvovala na JAMU obor činoherní herectví. Působila v Divadle Buranteatr, Divadle Feste, Horáckém divadle, Divadle Facka, Chemickém divadle, Divadle Lampion, Divadle Bratří Formanů… Od muzikálů a velké divadelní scény se dostala k těm menším, alternativním, nezávislým scénám a tam je jí dobře. K herectví si postupně přibrala i režii, která se stala její novou láskou. Žije a působí převážně v Praze. Spolupracuje s několika nezávislými divadelními subjekty, natáčí, moderuje, dělá stand-up comedy a je součástí organizace Konsent. V Divadle Láska působí jako umělecká šéfka.

Otto Kauppinen

DRAMATURG, PŘEKLADATEL, AUTOR  Je finsko-českého původu. Vystudoval divadelní dramaturgii na JAMU. Nyní zde studuje doktorské studium, kde se zabývá diváckou participací. Dříve pracoval jako dramaturg Divadla Feste, dlouhodobě spolupracoval také s Divadlem Continuo. Přeložil do češtiny čtrnáct současných finských divadelních her. V roce 2015 obdržel za svoje překlady 1. místo Ceny Evalda Schorma. Je členem mezioborové umělecké skupiny Agronauts* Collective, jejíž tvorba se pohybuje na hranici umění a environmentálního aktivismu.

Marian Schüller

MISTR ZVUKU A SVĚTEL  Na počátku jeho fascinace kazetovými magnetofony, která vyústila v lásku k nahrávání, bylo Sanyo M18 jeho maminky. Vystudoval stavební průmyslovou školu a zvukařskou školu Spektrum Jindry Varhana. Nejprve spolupracoval s FAMU a filmovými tvůrci, později začal zpracovávat také divadelní, scénický a komorní zvuk. Od roku 2020 zastává pozici zvukaře v projektu Nový Fonograf v oddělení magnetofonových pásů. Jeho talent, ale sahá ještě dál a v divadle Láska má na starosti krom zvuku i světelný design.

Matěj Kotouček

HUDEBNÍ SKLADATEL, ZVUKOVÝ UMĚLEC  Podílí se na chodu pražského specializovaného obchodu s modulárními syntetizátory Noise.kitchen. Měl na starosti brněnský label Nona records a hudebně působil v několika projektech: jako polovina improvizačního dua Thistle, jako člen uměleckého kolektivu AVA, dříve operoval pod hlavičkou souboru Sky To Speak a v současnosti působí pod sólo jménem Loops Of Decay. V rámci hudební produkce se také podílí na divadelní tvorbě nebo hudbě do počítačových her.

Daniel Možnar  

PRODUKČNÍ, HEREC  Je rodákem z Hranic žijícím v Praze a více než za Čecha se považuje za Pozemšťana. Působí jako herec, moderátor a tvůrce na volné noze. Dlouhodobě spolupracuje se Západočeskou univerzitou v Plzni a s brněnským Divadlem Feste, v minulosti např. s plzeňskou Moving Station, podílel se na mnoha dalších projektech, převážně nezávislých. V posledních letech rozvíjí své tvůrčí, režijní a produkční schopnosti nejen v divadelní sféře, nýbrž napříč celou nezávislou kulturou.

František Širůček 

FUNDRAISING, PRODUKCE  Narodil se v Brně, studoval konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze a podnikový management na ČZU. Šestým rokem působí jako manažer v obchodní společnosti. Jeho velkým snem bylo zapojit se do projektu, který mu dává smysl a přispět mu vším tím, co se naučil jako podnikový manažer. A tak si našel cestu k Lásce. Věnuje se také řadě sociálních projektů a práci s mládeží.

Daniel Herman

PATRON, HEREC  Zastával funkci ministra kultury za KDU-ČSL v koaliční vládě Bohuslava Sobotky (2014 – 2017) a je rodák z Českých Budějovic. Řadu let se věnuje lidskoprávním tématům a snahám o nápravu křivd minulosti. Kromě svých lidskoprávních a kulturních aktivit je zároveň honorárním konzulem Lichtenštejnského knížectví v ČR. V Divadle Láska zastává funkci patrona a výrazně přispěl ke vzniku divadla samotného. Zároveň ho můžete zažít v roli zcela nové a nečekané, v roli herce.

Sarah Haváčová

HEREČKA  Je činoherní a filmová herečka. V roce 2014 absolvovala JAMU. Šestým rokem působí na volné noze v Praze. Studovala hereckou školu v polském Krakově, hostovala ve státních divadlech v Německu (Nürnberg, Augsburg), v tuto chvílí působí na sedmi pražských scénách (vedle Divadla Láska například v Národním divadle). Za roli Luisy ve hře Po konci světa v Divadle Bez zábradlí získala v roce 2019 širší nominaci na Cenu Thálie. Na filmovém poli spolupracovala s Janem Hřebejkem, Tomášem Mašínem nebo Petrem Bebjakem.

František Čachotský

HEREC  Pochází z Hodonína. Studoval herectví na VOŠ v Praze. Hostoval ve Švandově divadle, byl součástí Divadla Extrém, několik let byl v angažmá v Severomoravském divadle v Šumperku. Nyní je v angažmá v kladenském Divadle Lampion. Spolupracuje také s divadlem AQUALUNG a Kardio Theatrem. Účinkoval v několika televizních filmech a seriálech. Hraje výborně na klarinet a kytaru. V Divadle Láska má zásadní morální kredit, protože všude kolem něj je skvělá nálada.

Marie Jansová

HEREČKA  Vystudovala herectví na JAMU v Brně. Spolupracovala s Theaterhaus Stuttgart, Divadlem NaHraně, Divadlem Feste, Divadlem NoD, Meetfactory, lodí Tajemství, Husou na provázku, Studiem Hrdinů, Divadlem Na zábradlí, Činoherním studiem, Redutou NdB i pražským ND. Vystoupila na zahraničních divadelních festivalech jako Fringe Edinburgh nebo Ibero-American Theater Festival of Bogotá. Na Mumbai International Film Festivalu získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Dotek betonu. Krom Lásky je členkou souboru Divadla Lampion a hostuje v MD Kladno.

SPOLUPRACUJÍCÍ UMĚLCI

ALIAKSANDR YASINSKI hudebník a skladatel    JAN HROMÁDKO fotograf, herec    JAN SAKAŘ fotograf    MIZUKI NAKESHU fotograf    JOHAN KOLÍNSKÝ dokumentarista, herec    PAVLÍNA MÜLLEROVÁ produkční, herečka    YULIIA YABLETSKA herečka    TEREZA BENEŠOVÁ produkce, granty    TEREZA PAPÁČKOVÁ light design    INNA BOVKUN-MISHAKINA herečka    SOFIIA BRAHINA herečka    KAPITOLINA KOLOBOVA herečka    OLENA LEBABINA herečka    DARIA NOVIKOVA herečka    YULIIA PERSHUTA herečka    MARIA TATARYNOVA herečka    VIRA TEMOFEEVA herečka

KONTAKTY

Podpořit nás můžete skrze náš
transparentní účet: 2701687182/2010

Lucie Ingrová (umělecká ředitelka)

tel. +420 736 187 811
info@divadlolaska.cz

FCB  INST