Skip to content

HOW TO DEAL WITH OTHERNESS

HOW TO DEAL WITH OTHERNESS

Série workshopů autorské tvorby

Divadlo Láska vyhlašuje open call na herce a herečky pro sérií workshopů pod vedením zahraničních lektorů a lektorek. 1. z nich bude mít tři fáze a veřejný výstup (premiéru) pro veřejnost. Na workshopu budeme pracovat s posthumanistickým, experimentálním textem Sky every day. A mezi lektorující přivítáme amerického režiséra Johna Blondella nebo Leu Spahn z německého města Marburg.

POŽADUJEME:
– vzdělání v oboru, nebo prokazatelnou praxi
– maximální flexibilitu v termínech 8.-12.6.24, 29.7.-2.8.24, 14.-21.12.24 v Praze
– výbornou znalost angličtiny
– zodpovědný a profesionání přístup

NABÍZÍME:
– rozšířit své vzdělání a zkušenosti o spolupráci s renomovanými zahraničními divadelními profesionály a profesionálkymi
– stát se součástí nově vznikajícího inscenačního počinu
– veřejný výstup z workshopu s premiérou 21.prosince v Praze
– vyrazit s námi v roce 2025 na evropské divadelní festivaly
– účast na projektu je honorovaná

Pokud máte chuť se k nám připojit:
– pošlete nám svoje CV nebo portfolio
– pár svých fotografií
– motivační video (max. 3 minuty – ideálně odkaz na YT) nebo motivační dopis (max. 2 normostrany)
– všechny materiály je potřeba zaslat v angličtině
– to vše na e-mail: produkce@divadlolaska.cz
– nejpozději do 1.5. 2024
– v případě dotazů se na nás neváhejte obrátit


Čtyři dny blízkosti
Posthumanistická divadelní hra finské autorky Pipsy Lonky Čtyři dny blízkosti z roku 2020 (titul v angličtině: Sky every day) je radikálním pokusem zrušit na divadle hierarchii mezi lidskými a mimo- lidskými druhy. Minimalistický text nemá specifikované osoby a se stává většinou z nonverbálních situací a popisu vizuálních obrazů.
Text citlivě odhaluje různé úrovně tělesnosti, kterou živočišné druhy sdílí, a ukazuje, jak podobní, a přece odlišní si s jinými druhy jsme. Autorka se nesnaží reprezentovat racky, ale odlišnost. Nenabádá ani nepoučuje, ale nabízí možnost prožitku blízkosti s reprezentovanou odlišností.

John Blondell
John Blondell je zakladatel a umělecký šéf divadla Lit Moon Theatre Company a festivalů Lit Moon World Theatre Festivals, profesor dramatických umění a mezinárodní ambasador pro performativní umění na Westmont College v Kalifornii, a spoluzakladatel Shakepeare Fringe Festivalu ve Veroně. K dnešnímu dni John režíroval přes 100 inscenací v USA, na Balkáně, v Evropě, na Kavkaze a obecně v oblasti Eurasie. Blondellova inscenace 3. části Shakespearova Jindřicha IV. v Národním divadle v Bitole (Severní Makedonie) byla v roce 2012 uvedena na festivalu Globe to Globe v divadle Shakespeare´s Globe v Londýně, a jeho inscenace Pirátů z Penzance na Westmont College získala tři národní ocenění včetně „Distinguished Production of a Musical” a “Distinguished Director of a Musical” udělovaných Kennedyho Centrem ve Washingtonu D.C. Blondell je držitelem 13 nezávislých divadelních cen za režii, ceny za akademický výzkum za rok 2003, a v roce 2013 byl jmenován pedagogem roku v humanitních oborech. V roce 2009 jmenoval týdeník Santa Barbata Independent Blondella „místním hrdinou“ za jeho „neúnavnou oddanost“ mezinárodní divadelní komunitě. Aktuálně připravuje mimo jiné inscenace Král Lear pro festival Lit Moon World, Bouře pro Divadlo Prilep (Severní Makedonie) a Čtyři dny blízkosti pro pražské Divadlo Láska.

Lea Spahn
Lea Spahn je teoretičkou, performerkou a tanečnicí s doktorátem v sociologii pohybu, což přináší perspektivu zkoumání tělesnosti a pohybu v divadelním umění. Momentálně je umělecky činná v Německu, kde působí na univerzitě v Marburgu.


Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Evropské unie (Next Generation), Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury ČR.

HOW TO DEAL WITH OTHERNESS – Série workshopů autorské tvorby
HOW TO DEAL WITH OTHERNESS – Série workshopů autorské tvorby
HOW TO DEAL WITH OTHERNESS – Série workshopů autorské tvorby

GALERIE

KONTAKTY

Podpořit nás můžete skrze náš
transparentní účet: 2701687182/2010

Lucie Ingrová (umělecká ředitelka)

tel. +420 736 187 811
info@divadlolaska.cz

FCB  INST